wtorek, 29 października 2013

Jak poprawić kondycję włosów, skóry i paznokci? Naturalnie:)

Ziołowy mix wzmacniający  - prosty i naturalny sposób na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci.

Gdy włosy zaczynają nam wypadać, a paznokcie stają się łamliwe, często sięgamy po suplementy w tabletkach. Ich głównym składnikiem jest najczęściej wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy. To wygodny sposób na poprawę wyglądu i kondycji włosów, skory i paznokci. W każdej jednak tabletce oprócz wyciągu ziołowego muszą jednak znaleźć się inne, już niekoniecznie naturalne składniki: utwardzacze, przeciwzbrylacze, barwniki, itp., itd. Dlatego też bezpieczniej i zdrowiej sięgnąć po napary ziołowe, które nie tylko dostarczają cennych składników, ale także nawadniają organizm. Wygodnym sposobem jest picie mieszanki skrzypu i pokrzywy, na mój sposób - dodatkowo wzbogaconej zielem owsa.

Ziele skrzypu zawiera krzem, potas, magnez oraz niektóre mikroelementy. Pozytywnie oddziałuje na procesy metaboliczne organizmu. Poprawia stan skóry, włosow i paznokci oraz kości i tkanki łącznej.

Liść pokrzywy jest naturalnym środkiem wielowitaminowym. Korzystnie wpływa na morfologie krwi, pomaga przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, wspomaga pracę wątroby. Polecany jest także przy początkach cukrzycy. (Szerzej we wcześniejszym poście)

Ziele owsa stosowane jest jako środek wzbogacający dietę w makro i mikroelementy. Wspomaga usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, zmniejsza ryzyko powstawania kamieni moczowych. Polecany jest także w stanach wyczerpania nerwowego i bezsenności.

Mix wzmacniający
Składniki (w równych proporcjach, lub po prostu po jednym opakowaniu)
  • liść pokrzywy
  • ziele skrzypu
  • ziele owsa

Zioła mieszamy, łyżeczkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku, zaparzamy pod przykryciem przez kilka minut. Pijemy minimum jedną porcje dziennie.

W sam raz na jesień :)Wygodnym i wartościowym rozwiazaniem jest także gotowa, ekspresowa herbatka Krzemionkowa firmy Dary Natury. Przetestowana i naprawdę godna polecenia!

A dla zwolenników tabletek: skrzyp lub Silica - preprarat na bazie wyciagów ziołowych, wzbogacony minerałami.A od zewnątrz: wzmacniające zioła do płukania włosów i megaodżywcze indyjskie olejki:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz