środa, 30 października 2013

Orzeszki piorące – naturalna alternatywa dla proszków do prania 
   Orzechy piorące już przed wiekami były znane i cenione przez mieszkańców dalekiego wschodu. Od tysiącleci stanowią naturalny i uniwersalny środek piorący i czyszczący.
  Orzechy piorące są owocami długowiecznego drzewa Sapindus Mukorossi, stąd ich łacińska nazwa (sapindus mukorossi) Z owoców zebranych z orzechowca usuwa się zdrewniały rdzeń, a łupiny, zawierające cenną saponinę, suszy i wykorzystuje na wiele sposobów.
   Saponina to naturalna substancja piorąca. W kontakcie z wodą wytwarza delikatną mydlaną pianę o właściwościach odtłuszczających. Stosowanie orzechów jako środka piorącego ma wiele zalet.
   W przeciwieństwie do środków chemicznych, orzechy nie uczulają, są więc bezpieczne dla alergików, osób o szczególnie wrażliwej skórze i małych dzieci. Są w pełni naturalne, więc nie powodują zanieczyszczeń środowiska. Tkaniny prane w łupinach orzeszków pozostają delikatne, nie ulegają zniszczeniu, a kolory długo pozostają intensywne. Orzechy do prania nie pozostawiają żadnego zapachu ani osadu na tkaninach. Nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych środków zmiękczających. Są także bardzo wydajne.
   Orzeszki piorące mogą zastąpić nie tylko proszek do prania, ale także płyn do mycia naczyń, środki do mycia okien, czyszczenia srebra, preparaty do pielęgnacji zwierząt oraz środki ochrony roślin. Mogą posłużyć także jako szampon czy płyn do kąpieli dla alergika, których przygotowanie jest proste i ekonomiczne.


   Orzeszki piorące, ze względu na swoje właściwości, stają się coraz bardziej popularne, są więc dostępne w opakowaniach różnej wielkości, a na rynku pojawia się coraz więcej gotowych preparatów z nich sporządzonych.1 komentarz:

  1. we are processors and suppliers of soapnut shells
    we supply at Euor 1 per Kilo
    please contact us for your requirments

    OdpowiedzUsuń