czwartek, 28 lutego 2013

Jak walczyć z przeziębieniem na wiosnę?

Jutro pierwszy dzień marca, wiosna tuz tuż, a my z utęsknieniem czekamy na chwilę, kiedy będzie można na dobre pożegnać się z czapkami, szalikami i grubymi kurtkami...
Niestety, nie tak łatwo pożegnać się z wirusami i zimowym oslabieniem organizmu. Marcowa pogoda, nie bez powodu nazywana "zdradliwą" sprzyja przeziębieniom. Warto zatem zadbać o swój organizm, by, gdy wreszcie przyjdzie upragniona wiosna, przywitać ją w pełni sił. 

Oto kilka naturalnych, skutecznych i smacznych;) propozycji na wzmocnienie odporności organizmu i walkę z przedwiosennym przeziębieniem.


  • Cukierki ziołowe Verbena - zawieraja witaminy i ekstrakty ziołowe, a przy tym są słodkie i pyszne. Świetnie zastępują i landrynki i pastylki na ból gardła. Dostepne w kilku smakach: dzika róża, lipa, rumianek, melisa, anyż, szałwia, głóg, pinia. Na ból gardła najlepsze są szałwiowe, przy przeziebieniu - lipa i dzika róża. Głóg wzmacnia serce, przyda się jako uzupelnienie kuracji przeciw grypie, która niestety jest niebezpieczna dla tego narządu. Melisa ukoi nerwy, a pinia odświeży oddech.W Eko-Deko znajdziecie wszystkie smaki cukierków Verbeny w cenie 2,90 za opakowanie.
  • Herbatki ziołowe firmy Dary Natury - ekologiczne, wieloziołowe, ekspresowe herbatki, skomponowane z najwyższej jakosci zioł i owoców dopasowanych tka, by wspomagac walke z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Z bogatej serii Darów Natury w tym przedwiosennym okresie proponujemy herbatkę Uodparniającą, Na chrypkę (moja faworytka, juz kilka filiżanek naparu pomogło mi pozbyć się głosu Boguslawa Lindy;) a pomaga także na kaszel i ból gardła), Przy grypie, a dla zmarzluchów - Rozgrzewająca. Opakowanie zawiera 20saszetek, cena - 5zł.
  • Herbaty i syropy malinowe - babcine sposoby często okazuja sie najlepsze, tak i tu soki, syropy i herbatki z malin okazuja się niezastapione w walce z przeziębieniem. Malina, wzbogacona cytryną, lipa, pigwą czy dzika róża, rozgrzewa, dostarcza witamin i pysznie smakuje. 
  • Miody - są zdrowe, to pewne. Ale tylko te naturalne, bez dodatku cukru (te sztuczne sprawdzają się tylko jako składnik ziolowego peelingu przeciw pasożytom, ale o tym innym razem;)) Prawdziwe miody krystalizuja się z uplywem czasu. Wyjatkiem jest miód akacjowy. Jeśli miód w twojej szafce mimo upływu czasu nie zaczyna się krystalizować można miec podejrzenia co do jego jakości. Na przeziębienie polecamy miod lipowy oraz sosnowy - pomocny przy nieżytach dróg oddechowych. 
  • Jeżowka purpurowa czyli echinacea - syrop z echinacei lub herbatka wzmacniaja system immunologiczny. Pita regularnie może ustrzec nas przed zachorowaniami. 
  • Kwiat lipy, kwiat czarnego bzu - ziołowe herbatki o dzialaniu rozgrzewajacym, napotnym. My preferujemy te z Darów Natury - zawierają ekologiczne zioła z Podlasia.

Z przeziębieniem, katarem i bólem gardła można walczyć także od zewnątrz. O tym niebawem.

Póki co - życzymy zdrowia, a po zdrowe zapasy zapraszamy do Eko-Deko:)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz